"> آمادگی وزارت کشور برای نوسازی بافت فرسوده

اخبار سایت

اعلام آمادگی وزارت کشور برای نوسازی بافت فرسوده

اعلام آمادگی وزارت کشور برای نوسازی بافت فرسوده

به گزارش دنیای اقتصاد معاون توسعه عمران شهری و روستایی وزیر کشور با اشاره به اینکه فرآیندهای مربوط به زیست، حیات و اقتصادی شدن باید به بافت‌های فرسوده هدایت شود، گفت: بناهای تاریخی که در بافت‌های فرسوده قرار دارند ثروت شهرها هستند. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدعلی افشانی افزود: برای بازآفرینی بافت‌های فرسوده شهری باید فعالیت‌های فیزیکی و اجتماعی توامان با یکدیگر پیش برده شود. وی بیان کرد: تمام زمین‌های دولتی در بافت‌های فرسوده باید به اداره‌های راه و شهرسازی واگذار شود و در گام بعدی در این محل‌ها سرمایه‌گذاری صورت خواهد گرفت.

 

افشانی اضافه کرد: به مرور زمان ساکنان این مناطق تشویق خواهند شد که ساختمان نوساز رایگان تحویل بگیرند و زمین خود را واگذار کنند که این روال ادامه پیدا خواهد کرد تا بافت‌های فرسوده کاملا ایمن و استاندارد شوند. وی بر لزوم توجه شهرداری‌ها به بافت‌های فرسوده تاکید کرد و گفت: شهرداری‌ها باید اولویت اصلی فعالیت خود را در بافت فرسوده قرار دهد و ما نیز با تمام وجود به دنبال جذب اعتبار در این خصوص برای شهرداری‌ها هستیم.

وی به کارهایی که در دوسال گذشته در بافت‌های فرسوده انجام شده اشاره کرد و گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی موظف هستند که از بودجه خود به این مناطق خدمات ارائه کنند و همچنین مدیران نباید اجازه دهند یک متر به فضای شهرها در برخی از استان‌ها اضافه شود و اگر این کارها انجام شود بافت‌های فرسوده احیا خواهند شد. معاون وزیر کشور گفت: نقش سازمان‌های مردم نهاد و رسانه‌ها در ترغیب مردم و سرمایه‌گذارها به این سمت بسیار مفید خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *