مقالات

قیمت آپارتمان در پرنوسان‌ترین منطقه تهران

منطقه ۹ شهر تهران آبان امسال به‌عنوان پرنوسان‌ترین و پررشدترین منطقه پایتخت از لحاظ بیشترین رشد قیمت در معاملات خرید و فروش مسکن در میان سایر مناطق معرفی شد.

به گزارش دنیای اقتصاد آمارهای رسمی درخصوص میزان و شدت نوسانات قیمتی در مناطق مختلف شهر تهران نشان می‌دهد آبان امسال منطقه ۹ شهر تهران بیشترین نرخ رشد قیمت آپارتمان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته یعنی آبان ۹۶ تجربه کرد. میانگین قیمت مسکن در این منطقه آبان امسال در مقایسه با آبان سال گذشته ۱۱۱ درصد رشد کرد که نشان دهنده جهش شدید قیمتی در بازار مسکن این منطقه است. این در حالی است که این منطقه طی سال‌های اخیر جزو کم رشدترین مناطق شهر تهران از نظر قیمت آپارتمان بوده است اما به چند دلیل عمده در میانه پاییز رکورددار رشد قیمت در میان سایر مناطق پایتخت شد.

منطقه ۹ یکی از نزدیک‌ترین مناطق به نوار مرزی دو نیمه شمالی و جنوبی پایتخت و یکی از اصلی‌ترین کانون‌های عرضه آپارتمان‌های ریزمتراژ وکوچک‌متراژ ارزان قیمت است؛همین موضوع باعث شده است طی سال‌های اخیر همواره بازار مسکن این منطقه مورد توجه آن دسته از افرادی قرار بگیرد که قصد خرید آپارتمان با بودجه محدودتر دارند؛بخش قابل توجهی از این منطقه در محدوده بافت‌های فرسوده قرار دارد؛به همین دلیل در این منطقه عرضه واحدهای نوساز و کم سن و سال ریزمتراژ نسبت به سایر مناطق از وضعیت مطلوب‌تری برخوردار است و متقاضیان خرید واحدهای ریزمتراژ و ارزان قیمت می‌توانند از میان تعداد زیادی فایل عرضه شده به بازار مسکن این منطقه واحد مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنند؛با این حال،به دلیل کوچک بودن مساحت زمین‌هایی که عملیات نوسازی روی آن انجام شده است بخش عمده‌ای از ساختمان‌های مسکونی نوسازی شده در این منطقه تک واحدی و نیمی از واحدها در یک ساختمان فاقد پارکینگ یا انباری هستند.

07-03

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *